منو
ورود کاربران
نام کاربری

رمز عبورفراموشی رمز عبور
ثبت نام درسایت
اخبار
آخرین محصولات

نرم افزار فروش و انبارداری قنادی و خشکبار

یکی از مهمترین ارکان فروش محصولات قنادی ها، شیرینی فروشی ها و فروشگاه های خشکبار و آجیل، مقوله ی وزن و استفاده از ترازو بوده است، نرم افزار فروش وانبارداری ویژه قنادی و خشکبار آریا با توجه به قابلیت اتصال به انواع مختلف ترازوهای موجود در بازار از جمله ترازوی دیبال، ترازوی محک، ترازوی متلر صاایران و با استفاده از روش های مختلف فروش محصولات این صنف خود را بعنوان یک نرم افزار مدیریت جامع در میان فروشگاه های فروش خشکبار و قنادی ها اثبات کرده است.

در میان جمع کثیری از مشتریان نرم افزارهای رستورانی ، فروشگاهی ، آرایشگاهی آریا مشتریان نرم افزار فروش خشکبار و آجیل و نرم افزار فروش شیرینی شرکت نوآوران سامانه پژواک همواره باعث افتخار این شرکت جهت خدمت رسانی بوده اند که می توان نام هایی چون آجیل و خشکبار تواضع، شیرینی الف، شیرینی فروشی بی بی را نام برد.

از این رو بر اساس تجربه بسیار زیاد این شرکت در زمینه ارائه نرم افزارهای فروش و انبارداری شیرینی فروشی و نرم افزارهای فروش و انبارداری آجیل و خشکبار، همواره راهکارهای مناسبی با توجه به نوع درخواست مشتریان و سبک کارآنها پیشنهاد می گردد. این راهکار از ساده ترین راهکارهای نرم افزاری فروشگاه می باشد که مناسب قنادی ها و آجیل و خشکبار فروشی ها است.


راه کار ترازو + PC

 

راه کار ترازو +pc بدین گونه عمل می کند که سیستم های توزین و صدور فاکتور در کنار هم قرار گیرند وپس از توزین صدور فاکتور انجام می شود . هر ترازو در کنار یک کامپیوتر قرار می گیرد و با زدن کلید کالای مورد نظر از روی منو کالا یا کیبورد ،کالای موردنظر انتخاب شده و وزن کالا از ترازو خوانده می شود. لازم به ذکر است کالاهای بارکدی مثلا محصولی مثل یک بسته شکلات را میتوان با خواندن بارکد به لیست کالاهای فاکتور فروش وزنی خود اضافه کرد وسپس صدور فاکتور را انجام داد .در خروجی چاپی که وجود دارد تمامی کالاها اعم از بارکدی و وزنی به لیست اضافه می شود و جمع کل و شماره فاکتور صادر می شود . مشتری با در دست داشتن فاکتور از قسمت توزین به صندوق می رود و صندوق دار بارکد چاپ شده در انتهای فاکتور را با بارکدخوان خوانده و متوجه می شود فاکتور صادر شده ازکدام ترازوصادر شده و چه اقلامی دارد در نهایت بازدن کلید F8 فاکتور تسویه حساب شده و رسیدی به مشتری داده می شود که برچسب دریافت شده در آن پرینت شده است و با در دست داشتن فاکتور” دریافت شد” و رفتن به قسمت توزین مورد نظر و ارائه فاکتور می تواند کالای خود را تحویل بگیرید. درضمن اگر مشتری از قسمت توزین دو فاکتور در دست داشته باشد نرم افزار فروش آریا این قابلیت را دارد که فاکتور را در یک قالب برده و برای هر قسمت رسید دریافت شده مجزا چاپ کند .

در این راهکار تمامی تغییر قیمت ها از سرور برنامه آریا انجام شده و ترازو فقط وظیفه توزین ( فرستادن وزن را به کامپیوتر ) را انجام می دهد.

 

راهکار ترازو دیبال DIBAL

 

در این راه کار ترازو های “دیبال” در قسمت های توزین فروشگاه قرار میگیرند و تمامی کالاهایی که در نرم افزار فروش آریا تعریف شده اند با زدن یک کلید به ترازو انتقال داده می شود. این عمل بدین منظورانجام می شود که کاربر وقت خود را صرف تعریف کالا در ترازو و تغییر قیمت در ترازو نکند و مکانیزم فروش بدین گونه است که ترازو داران فروشگاه با زدن کلیدها ی حافظه ترازو و گرفتن چاپ فاکتور آن ، رسیدی از ترازو دریافت می کنند که تمامی اقلام وزنی و بارکدی در آن لیست شده و یک بارکد در انتهای آن فاکتور چاپ می شود و زمانی که مشتری به صندوق مراجعه می کند و فاکتور خود را ارائه می دهد ، صندوق دار با خواندن آن بارکد لیست تمامی کالاها یی که از ترازوی صادر کننده فیش چاپ می شود را متوجه می شود و بازدن کلید f8 فاکتور تسویه می شود و رسیدی با مزمون “دریافت شد” تولید می شود که این رسید شامل لیست اقلام خریداری شده و غرفه ای که آن را صادر کرده است می باشد و پس از تحویل فاکتور به غرفه موردنظر مشتری کالای خود را تحویل می گیرد .

در ضمن ترازو دیبال امکانی دیگر به نام چاپ لیبل را دارد در این امکان ترازو در حالت چاپ لیبل قرار میگیرد و کالاهایی را که میخواهیم از حالت وزنی به حالت عددی تبدیل کنیم را می توانیم توسط این ترازو بارکدی کنیم. مکانیزم بدین گونه است که کالا روی سینی ترازو قرار می گیرد و بازدن کلید آن کالا ، لیبلی چاپ می شود که در بر گیرنده نام کالا ،قیمت ،وزن و یک بارکد می باشد .بارکد تولید شده توسط ترازو را روی کالای خود می چسبانیم و از این به بعد کالاهای وزنی ما توسط همین بارکد فروش می رود .معمولا این عملیات از قبل انجام می شود (درانبار کالای فروشگاه ) وسپس کالاهای بارکد دار در فروشگاه در معرض خرید مشتریان قرار می گیرند.

در این مکانیزم اگر تغییر قیمتی بوجود آید سیستم به صورت اتوماتیک قیمت را روی ترازو ها اعمال می کند .


 

راهکار ترازو محک

 

تمام موارد که در ترازو dibal انجام می شود در این ترازو هم به همان گونه است به جز قسمت انتهای چاپ بارکد (چاپ لیبل کالا ) که این امکان توسط نرم افزار آریا انجام پذیر است .

راهکار ترازو وبارکد سطری ( پند صاایران metler )

در این راه کار این ترازو ها فقط امکان چاپ سطری بارکد را دارا می باشند. کالاها باید به صورت تکی در حافظه ترازو وارد شود و بعد از وارد شدن کالاها زمانی که در غرفه مورد نظر اقدام به فروش می کنید اگر در یک فاکتور 3 قلم کالا وجود داشته باشد 4 عدد بارکد چاپ می شود که 3 عدد از آن بارکدها برای 3 قلم ما بوده و یک بارکد ما برای جمع نهایی و کنترلی فاکتور خواهد بود. در این مکانیزم امکان خطا وجود دارد چون در زمانی که صندوق فروش ما میخواهد بارکدها را بخواند شاید بارکدی را دوبار بخواند و یا اصلا هیچ بارکدی را نخواند ولی توجیه اقتصادی این راهکار نسبت به ترازو dibal بیشتر است .